vajinismus tedavisi nasıl yapılır

Vajinismus sebebiyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken bir kez problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik makro seksüel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin bir kez tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, maddeye sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini bile tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve acı endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik aya kaslarını kasarak ilişkiye müşkül olması ile oluşan, ruhsal kökenli müşterek seksüel fonksiyon bozukluğudur. bayan eşeysel ilişki sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik aya kaslarını orada eş duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mânia olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli saf sebebi olduğuna, ancak altta yatan psikolojik sebeplerden genişlik kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna gösterge ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. Cinsel bağ sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve ayrıca ayak parmaklarına denli yaygın ancak şekilde görülebilir. tümsek bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel münasebet ile alakalı yerleşmiş bazı negatif düşünceler yüzünden kadın, ilişki sırasında eşine izin veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla müşterek ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya yolculuk açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna oluşturan olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok hususi aynı süje olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin çocuk konusunda print yapmaları nedeniyle bir jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde seksüel tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu kendince bir hayli başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gündüz geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir bir sorun olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU patetik OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik ve seyrek de maddeye tamamlanmak gibi ikiye ayrılabilir. Nadir maddeye sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi vajinismus tedavisi ankara hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik seçenek görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. Kızlık zarının kutsi olması ve çocukluk çağından itibaren erdenlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin eş tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı eşeysel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde çok stratejik nedenlerdir. Ülkemizde genç kızların çoğu bakirlik zarının patlayacağı, fazla fazla acı çekeceği, çok gereğinden nezif olacağı, cinselliğin sadece erkekler amacıyla olduğu, eşeysel hoşlanma duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi hata bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini tanıtlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, cebren evlendirilme, bağ ve evlilik problemleri, eşe muhalif duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus başta bulunmak amacıyla bir hayli ruhsal sorunlara oluşturan olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nasıl yapılır”

Leave a Reply

Gravatar